środa, 26 sierpnia 2015

Dobra zabawa.

  W te wakacje mieliśmy okazję zwiedzić dwa ciekawe parki rozrywki. Pierwszy to Bałtowski Kompleks Turystyczny, znany jako JuraPark. Znajduje się on w Bałtowie, w województwie świętokrzyskim. Park posiada bardzo bogatą ofertę. Podstawa to JuraPark. Spacerując wyznaczonym szlakiem, można podziwiać ponad 100 modeli dinozaurów oraz innych prehistorycznych zwierząt. Wszystkie modele są naturalnej wielkości i wyglądają naprawdę realistycznie. Oczywiście na szlaku jest wiele tablic informacyjnych, z których dowiemy się ciekawostek na temat prehistorycznego świata oraz zwierząt żyjących w tamtym okresie.
  W cenie biletu do JuraParku jest także zwiedzanie prehistorycznego oceanarium. No cóż, trochę mnie ono rozczarowało. Moim zdaniem wyświetlane prehistoryczne, podwodne życie jest trochę za ciemne (brakowało mi "żywych" kolorów). Ale myślę, że dzieci i tak będą zadowolone - mój syn był.
Tuż obok znajduje się  Muzeum Jurajskie (także w cenie biletu). Prezentowane są tak skamieniałe szczątki organizmów, które żyły w morzu mezozoicznym.
Po sąsiedzku z  muzeum znajduje się plac zabaw dla dzieci. Rodzice/opiekunowie mogą odpocząć w cieniu, przy ławach.
   Innymi atrakcjami (dodatkowo płatnymi) są: Zwierzyniec Bałtowski (safari), kino 5D, Sabathówka, spływ tratwami, rollercoaster, stary młyn, Kraina Koni, Żydowski Jar, Kamienne Oko (miejsce przeznaczone do pływania. Jest to naturalny zbiornik zasilany podziemnymi źródłami), Park Rozrywki.
Na terenie parku znajduje się wiele zbiorników wodnych, niektóre są udostępnione dla dzieci. Oczywiście jest wiele punktów gastronomicznych oraz stoisk z pamiątkami.
  Będąc w Bałtowie warto znaleźć czas na zwiedzenie Krzemionek Opatowskich. Znajdują się one ok. 6km. od parku rozrywki. Więcej informacji.

   W drodze powrotnej do Ciechanowa, postanowiliśmy zrobić niespodziankę naszemu synowi i zajechaliśmy do Farmy Iluzji. Jak się później okazało jest to miejsce, w którym dorośli bawią się tak samo dobrze jak dzieci :)
Farma znajduje się we wsi Mościska, koło Woli Życkiej w województwie mazowieckim.
Jak nazwa wskazuje, jest to miejsce, które oszukuje nasz mózg.
Latająca Chata Tajemnic.
 Latająca Chata Tajemnic. Przed wejściem do tejże chaty, przeczytałam informację, że nasz mózg może "oszaleć" i możliwe, że będzie potrzebnych kilka podejść aby ją zwiedzić. Oboje z mężem podeszliśmy z dystansem do tej informacji...i to był błąd! Widząc jej wnętrze (a jeszcze nawet nie weszłam do środka) zaczęło mi się kręcić w głowie. Za progiem już traciłam równowagę i przyjmowałam dziwaczne pozy aby ustać na nogach! Uczucie jest nie do opisania. Polecam!
Do innych atrakcji, które również doprowadzają błędnik do szaleństwa są: Zakręcony domek, Tunel Zapomnienia.
W cenie biletu jest naprawdę bardzo dużo atrakcji. Te ciekawsze to: Pokój Amesa, Labirynt Luster, Tratwy no i oczywiście te wcześniej wspomniane. Oprócz tego pole dmuchańców, drewniany plac zabaw, ścieżka zdrowia, szlak trapera, zwierzaki, lasek doświadczeń i wiele innych. Dzieci będą zachwycone ilością atrakcji, kolorów i kształtów.
Jest kilka punktów gastronomicznych (z tego co zauważyłam, dostępne są również podgrzewacze do butelek oraz mikrofala).
 Pozdrawiam :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz